Téma lacného cestovania sa stáva v poslednej dobe čoraz populárnejšou a stihlo sa o nej popísať už mnoho článkov. Niektoré prezradili viac a iné menej. Jednou z vecí, ktoré ovplyvňujú celkovú výšku nákladov na cestovanie sú letenky. Nájsť letenku za dobrú cenu vám pomôže tieto náklady znížiť alebo vytvorí v rozpočte priestor pre ďalšie zážitky. Ja sa ich hľadaniu venujem približne dva roky, ten druhý aktívnejšie. Ak aj vás zaujíma ako a kde môžete nájsť letenky rýchlejšie a lacnejšie, v tomto článku vám prezradím všetko to najpodstatnejšie, čo som sa za tie dva roky naučil. A ak sa pýtate prečo by som to robil, o chvíľu pochopíte. Len sa začítajte ďalej.

LACNÉ A TIE NAJLACNEJŠIE

Veľa kamarátov sa ma v poslednej dobe pýtalo, že či im viem nájsť lacnú letenku do destinácie, ktorú si vybrali pre najbližšiu dovolenku alebo cestovateľské zážitky. Chápem, veď aj ja chcem vždy cestovať čo najlacnejšie, no moja odpoveď väčšinou nepoteší, pretože viem a neviem súčasne.

Ak máte presne stanovenú destináciu a čas, počas ktorého chcete cestovať, viem vám pomôcť pravdepodobne len s lacnejším variantom letenky. Bavíme sa o potenciálnej zľave vo väčšine prípadov do 20€, ktorú dosiahnete tým, že si prezriete viacero predajných portálov, prípadne stránku prepravcu. Všetko ostatné je už absolútne závislé od šťastia.

Dôvodov, vďaka ktorým si môžete niekam zaletieť naozaj lacno, je viacero. Vo všeobecnosti je to buď vďaka chybe zo strany leteckej spoločnosti a predajcu leteniek, alebo môže ísť aj o akciu. Tá druhá možnosť platí najmä pri nízko nákladových prepravcoch, no v poslednej dobe bolo niekoľko zaujímavých akcií aj od najväčších prepravcov ako sú Qatar Airways a Turkish Airlines.

„Letenka si vyberá vás a nie vy letenku“

Ak chcete lietať najlacnejšie, platí jednoduché pravidlo a síce, že letenka si vyberá vás a nie vy letenku. Kedy sa stane chyba alebo kedy sa prepravca rozhodne spraviť akciu, sa predpovedať nedá. Aj preto nerád odpovedám na otázky ako dlho pred odletom si kúpiť letenky a či bude ešte lacnejšia. Všeobecne platí, že tie, ktoré sú kupované skôr, sú lacnejšie ako tie, ktoré sú kupované krátko pred odletom. No ak spraví prepravca akciu alebo vznikne chyba, môžete letenku kúpiť aj týždeň pred odletom vo výraznej zľave.

Aby som to zhrnul, najviac ušetríte na chybových letenkách. Pri tomto type leteniek treba byť v správny čas na správnom mieste a mať aj kúsok šťastia, že vám letenku dodatočne nezrušia. O niečo menej ušetríte na akciových letenkách, kde platí kto skôr príde, ten kupuje lacnejšie. Za najlepšie ceny sa dá kúpiť väčšinou len niekoľko leteniek, a aj keď akcia trvá niekoľko dní, ich cena postupne stúpa. Najmenej ušetríte vtedy, ak máte presne stanovené termíny odletu a príletu. Viac nižšie.

AKO A KDE HĽADAŤ LETENKY?

Miest a spôsobov ako nájsť lacné letenky je v dnešnej internetovej dobe veľmi veľa. Zjednodušene povedané: dajú sa nájsť všade a je len na vás aký spôsob vám bude vyhovovať najviac. Pre lepšiu prehľadnosť by som ich rozdelil do štyroch základných skupín. Ak nemáte veľa času a zaujímate sa najmä o chybové a akciové letenky, najlepšími zdrojmi pre vás budú mobilné aplikácie a Facebook. Ak máte času viac, zaujímavé ceny môžete nájsť aj cez stránky vyhľadávačov alebo priamo na stránkach prepravcov.

1. Letenky z vyhľadávačov

Z hľadiska času, ktorý pri nich strávite, patria k tým najnáročnejším. Ak však hľadáte letenku na konkrétny dátum, vyhľadávače sú spolu so stránkami leteckých spoločností vašou jedinou možnosťou. Ak vás baví hľadanie a máte dostatok času, môže sa vám pri troche šťastia podariť naraziť na chybové letenky, ktoré ešte nikto nenašiel.

Zahraničné vyhľadávače

Ak sa pýtate, ktorý z nich je najlepší, mojou odpoveďou je Matrix Airfare Search. Ponúka veľa pokročilých možností vyhľadávania, ktoré ocenia najmä skúsenejší lovci leteniek. Okrem klasických chybových leteniek sa tu pri vyhľadávaní viete zamerať aj na objavovanie tzv. „Fuel dump“ leteniek, čo je tiež jedna z možností ako pomerne výrazne ušetriť. Letenky v tomto vyhľadávači ale nekúpite. O tom čo je Fuel dumping sa dočítate napríklad v článku na cestujlevne.com.

Komerčnejšie a užívateľsky prístupnejšie sú Expedia a Skyscanner. Expedia je pravdepodobne najväčší a najznámejší predajca leteniek na svete. Veľkou výhodou je, že ak zakúpite chybovú letenku cez niektorú z ich stránok, je veľká pravdepodobnosť, že vám ju už nezrušia. Skyscanner je vyhľadávač, prostredníctvom ktorého sa dostanete k finálnemu predajcovi leteniek. Výhodou Skyscannera je, že pri vyhľadávaní letenky nepotrebujete vedieť presný dátum, dĺžku pobytu a ani cieľovú alebo odletovú destináciu. Viete teda napríklad vyhľadať najlacnejšie letenky v auguste s príletom do Los Angeles z celého sveta alebo konkrétneho štátu. Nevýhodou je, že ceny, ktoré ukazuje, môžu byť staré až 15 dní a vaše nadšenie z nájdenia lacnej letenky sa môže pomerne rýchlo rozplynúť.

Ďalšími preferovanými vyhľadávačmi sú Momondo a Kayak, ktoré fungujú na podobnom princípe ako Skyscanner. Osobne ich moc nevyužívam, pretože vás vo veľa prípadoch po výbere letenky presmerujú na stránky so skrytými poplatkami. Spomeniem z nich aspoň Fluege.de, kde vie cena letenky po zmene kreditnej karty vyskočiť aj o 50€. Aby som nekrivdil, nedeje sa to vždy, a niekedy si viete vybrať kreditnú kartu bez navýšenia celkovej ceny letenky.

Potešiť by vás mohla aj stránka Esky s priečinkom „Deals“. Vyberte si krajinu z ktorej chcete odletieť a dajte vyhľadávať akciové letenky. Ostatné zahraničné vyhľadávače nemá moc zmysel uvádzať. Ak by vás predsa len zaujímali, vyhľadajte si letenku cez niektorý z vyššie spomenutých a dostanete sa k desiatkam ďalších.

Vyhľadávače z Českej republiky a zo Slovenska

Dobré vyhľadávače nájdete aj u nás. Prvým, ktorý chcem spomenúť, je Skypicker. V máji 2016 sa stihol premenovať na Kiwi. Ide o český projekt z Brna, ktorý ponúka zaujímavé možnosti vyhľadávania a myslím si, že veľkú budúcnosť má ešte len pred sebou. Neustále zvyšuje svoje pokrytie a svojou jednoduchosťou čoskoro pritiahne oveľa viac ľudí.

Najväčšie a najznámejšie u nás sú vyhľadávače od Pelikánu a StudentAgency. Pri týchto dvoch je to skôr otázka osobných preferencií. Pri Pelikáne využívajte lokálne verzie stránok. Ponuka akciových leteniek je tomu prispôsobená a niekedy sa stáva, že dobrá letenka z Prahy či Viedne sa na českej verzii stránky zobrazí a na slovenskej nie. Ďalší zo spôsobov ako ušetriť zopár eur pri odletoch z okolia Bratislavy, je nákup leteniek z rakúskej verzie stránky Flypo.at. Rovnaké letenky tam občas stoja o niečo menej ako na slovenskej verzii stránky.

Zaujímavý vyhľadávač pre nízko nákladovú prepravu po Európe je Airixo. Dokáže skombinovať aj neskombinovateľné a je len na vás ako ho nastavíte. Vyhľadáva tie najlacnejšie varianty, a tak sa môže stať, že z Bratislavy do Milána vás pošle cez Londýn alebo Brusel. Dobrým vyhľadávačom pre nízko nákladovú prepravu po Európe, Blízkom východe a Ázii je Azair. Keďže často vyhľadávam najmä akciové letenky, oceňujem vyhľadávače. ktoré ponúkajú možnosť vyhľadávať bez zadania presného dátumu a finálnej destinácie.

K zaujímavým vyhľadávačom u nás, na ktoré by ste sa mali pozrieť, patrí aj letuska.cz či kralovna.cz. Ak mám správne informácie, Letuška patrí spolu s letenky.sk pod Pelikán a Královná Student agency. Fanúšikov pekných máp určite poteší mapa leteniek od Letušky.

Ak môžem dať radu na záver, používajte lokálne verzie stránok aj pri zahraničných vyhľadávačoch. Rakúska verzia Skyscanner vám môže ukázať letenku, ktorú vám jeho medzinárodná verzia neukáže. Chyba, ktorú spravili na hong kongskej verzii Expedie pretože zle prepočítali kurz, sa neobjaví na žiadnej inej.

2. Letenky zo stránok leteckých prepravcov

Všetky sa snáď ani uviesť nedajú, preto vám napíšem aspoň o tých, na ktoré sa pozerám najčastejšie. Vyhľadávanie leteniek na stránkach prepravcov patrí tiež ku tým časovo náročnejším. Výhodou je, že ak už viete kam chcete cestovať a poznáte aj spoločnosti, ktoré tam lietajú, viete ušetriť množstvo času. Ideálne je hľadanie kombinovať s niektorým z vyhľadávačov.

Ryanair

Asi najznámejší európsky nízko nákladový prepravca. Pre Slovensko sú najzaujímavejšie linky z Bratislavy, no za pozretie stojí určite aj Brno a Ostrava. Ak bývate na severe, môžu byť cenovo zaujímavé aj odlety z Poľska. Dôvod, prečo spomínam Ryanair je ten, že na jeho stránke sa dá vyhľadávať viacerými spôsobmi. Viem, že veľa z vás už túto fintu pozná, no stále stretávam ľudí, ktorí o nej nevedia. Keď prídete na stránku spoločnosti, kliknite vo vrchnom menu na „Plan“ a vyberte si možnosť „Fare Finder“. Vyberte mesto z ktorého chcete letieť a cieľovú destináciu nechajte prázdnu. Po potvrdení sa vám zobrazí zoznam s najnižšími cenami jednosmerných leteniek pre všetky letiská na ktoré sa dá letieť z toho, ktoré ste si zvolili pre odlet. Po kliknutí na niektoré z nich sa zobrazí prehľad cien za celý mesiac. Ak kliknete na „Add return flight“ pridá sa aj mesačný prehľad cien pre spiatočnú letenku. Ak chcete pokračovať v nákupe, potvrďte kliknutím na „continue“ v pravom hornom rohu. Na stránke, ktorá sa vám následne zobrazí, musíte opäť vybrať letenky o ktoré máte záujem. V ľavom hornom rohu si všimnite „modify trip“, kde viete upraviť počet cestujúcich.

Wizz Air

Ďalším známym nízko nákladovým prepravcom, ktorý je zaujímavý aj pre slovenských cestovateľov, je maďarský Wizz Air. Zo Slovenska môžete momentálne letieť z Košíc a Bratislavy do štyroch destinácií. Ak by ste leteli z Brna, pridajú sa ďalšie dve. Aj na stránke tejto leteckej spoločnosti viete letenky vyhľadávať jednoduchšie. V spodnej časti hlavnej stránky v časti „FLIGHTS & DESTINATIONS“ kliknite na „Timetable“. Následne stačí už len zadať odkiaľ a kam chcete letieť, potvrdiť a vybehne vám mesačný prehľad cien jednosmerných leteniek. Ak by sa vám to nedarilo nájsť, kliknite na náš odkaz Wizz Air Timetable. Pri Wizze určite zvážte kúpu ročného členstva v Discount clube. Stojí 30€ a viete ho uplatniť na seba a jedného spolucestovateľa. Často sa stáva, že to, čo miniete na nákup členstva, sa vám vráti už pri nákupe prvých dvoch leteniek.

Norwegian

Treťou do partie je nórska nízko nákladová spoločnosť Norwegian, s ktorom si za dobré ceny viete zaletieť aj do USA. Keďže ide o nízko nákladovú spoločnosť, treba rátať s tým, že v cene letenky je zarátaná len príručná batožina. Aj Norwegian má na stránke schovaný svoj „Low Fare Calendar“. Stačí ak kliknete na odkaz a môžete vyhľadávať. Pre slovenských a českých cestovateľov sú najzaujímavejšie odletové destinácie Praha a Budapešť. Lietajú aj z Viedne, no Schwechat je drahé letisko a drahšie sú aj letenky.

Easy Jet

Ďalší do partie je Easy Jet. Viete s ním letieť z Viedne alebo Prahy do viacerých európskych destinácií. Cenovo najzaujímavejšie v poslednej dobe vychádza Amsterdam. Ak vás toto mesto zaujíma, prečítajte si o ňom viac napríklad v článku od Janky „Amsterdam – mesto hriechu a tulipánov“. Ak cestujete s Easy Jetom, oplatí sa, keď vás cestuje viac. Cena samostatnej spiatočnej letenky je momentálne o niečo vyššia ako keby ste kúpili naraz letenky dve. Pekný kalendár cien nájdete aj na stránke Easy Jetu. Po výbere lokality na hlavnej stránke potvrďte svoj výber a následne zvoľte zobrazenie na tri týždne.

Air Berlin

Priaznivcov akciových leteniek táto letecká spoločnosť v poslednej dobe veľmi teší s pravidelnou akciou Super Sunday. Každú nedeľu máte možnosť od 13:00 do 18:00 zakúpiť akciové letenky z Viedne a ďalších miest hlavne z Nemecka do vybraných destinácií. Akciové letenky nájdete tiež v časti „Flug Angebote“ a veľa zaujímavých leteniek nájdete aj klasickým vyhľadávaním. Pred potvrdením vyhľadávania zaznačte možnosť „flexible Raisedaten“ po ktorom sa vám zobrazí prehľad pre celý týždeň.

Condor

Mojou obľúbenou spoločnosťou sa v poslednej dobe stáva Condor. Letieť s Condorom viete z Prahy alebo Viedne a za poslednú dobu ponúkol pomerne veľa zaujímavých leteniek do mnohých amerických destinácií. Zo všetkých spomeniem hlavne Kanadu, Kubu, Dominikánsku Republiku, Mexiko a Brazíliu. Najlacnejšie letenky vyhľadáte najľahšie cez ponuku akciových leteniek. Za miesto odletu si zvoľte Viedeň alebo Prahu, a aby sa vám hľadalo ľahšie, do druhého okna prehliadača si otvorte to isté okno s letmi z destinácie, z ktorej sa chcete vracať. Zamerajte sa aj na tzv. open-jaw letenky. Najlacnejšia Kuba bola s príletom do Varadera a odletom z Havany.

Eurowings

Letenky za zaujímavé ceny sa dajú z času na čas nájsť aj na stránke Eurowing. Aj táto spoločnosť ma na stránke časť, kde sa dá pozrieť na najlacnejšie letenky. Je však mierne chaotická a preto budete najlepšie, ak sa prekliknete rovno na „Cheap Flights Offers“. Nevyhľadávajte zo stránky cez vyhľadávač. Presuňte sa nižšie a v časti „All departure airports“ zvoľte Českú republiku alebo Rakúsko a následne letisko, z ktorého chcete odletieť. Potom by sa vám už mal zobraziť zoznam najlacnejších leteniek z letiska, ktoré ste si vybrali. Keď si vyberiete niektorú cieľovú destináciu, dostanete sa na stránku s prehľadom počasia a najnižších cien pre každý mesiac, a až potom sa konečne dostane k peknému mesačnému prehľadu.

Ostatní prepravcovia

Zaujímavé letenky viete vyskladať aj vďaka „last minute“ ponukám zo stránky jeairfly.com. Kombináciou s letenkami Ryanair z Bratislavy do Bruselu sa dá za zaujímavé ceny letieť napríklad do mexického Cancúnu alebo Dominikánskej republiky.

Dovolenkári môžu oceniť stránku TUIfly.com. Je to jedna z tých stránok, kde vám stačí vedieť odletovú destináciu a ostatné prispôsobíte cene. Treba zaznačiť možnosť časovej flexibility a už len zaexperimentovať s dĺžkou pobytu. V poslednej dobe sa mi podarilo na tejto stránke nájsť zaujímavé letenky z Viedne na grécky Rhodos, ale aj ďalšie destinácie.

Pre Juhovýchodnú Áziu je zaujímavým prepravcom Air Asia. V prípade akcie od Quatar Airways alebo Turkisch Airlines na lety do Kuala Lumpur, sa viete z Air Asia za veľmi zaujímavé ceny pozrieť nielen do Juhovýchodnej Ázie, ale aj do Austrálie a na Nový Zéland.

Lacné dovolenkové letenky sa dajú nájsť aj na webe L’TUR. Z času na čas sa oplatí pozrieť na stránku maltskej aerolinky Air Malta, ktorá tiež ponúka prehľadný kalendár cien. Pre lety z Prahy do francúzskych destinácií a talianskych benátok je veľmi zaujímavá španielska nízko nákladová spoločnosť Volotea. Podobne ako Ryanair alebo Wizz Air robí často akcie na letenky aj od 1€. Sledovať sa oplatí aj stránky Fly Dubai. Tento rok sme mali vďaka nim pomerne veľa času na zakúpenie lacných leteniek do Nepálu, na Maldivy, Srí Lanku, Zanzibar a mnohých iných destinácií. Čo je super, lietajú aj z Bratislavy. S ruskou spoločnosťou Pobeda môžete letieť veľmi lacno z Bratislavy do Moskvy. Chyba alebo dobrá akcia sa občas podarí aj ruskému národnému prepravcovi Aeroflot a radosť v poslednej dobe robí aj ukrajinský národný prepravca Ukraine Airlines. Z európskych prepravcov spomeniem ešte TAP Portugal, španielsku Iberiu a tureckého nízko nákladového prepravcu Pegasus.

Tu by som časť s leteckými spoločnosťami skončil. Je ich veľmi veľa a snažil som sa vybrať tie, ktoré sú pre nás asi najzaujímavejšie. Ak sa budete vyhľadávaniu venovať, časom zistíte, že vyhľadávať budete pravdepodobne len na stránkach Ryanair, Wizz Air, Norwegian, Condor, Air Berlin, Volotea a možno Eurowings. Na tie ostatné sa dostanete väčšinou až po úvodnej správe z iných zdrojov, že sa niečo deje.

3. Letenky z aplikácií

Ak sa vám zdá, že do teraz ste toho pre získanie lacnej letenky museli spraviť veľa, teraz už nemusíte. Mobilné aplikácie sú jedným z najpohodlnejších zdrojov ako sa dostať ku lacným letenkám. Nainštalujete aplikáciu, nastavíte si notifikácie a čakáte.

Ja používam spolu štyri od spoločnosti Holidaypirates GmbH, no stačila by iba jedna, možno dve. Mám ju nainštalovanú v anglickej, nemeckej, rakúskej a poľskej verzii. Ak sa ešte pamätáte, pri vyhľadávačoch som písal o tom, že je dobré sa pozrieť na lokálne verzie stránok. Tu to platí tiež. Nemecká verzia aplikácie vám ponúkne iné letenky ako rakúska alebo poľská. Okrem leteniek vám vie aplikácia posielať notifikácie aj na dovolenky, plavby loďou a iné, a to podľa toho čo si vyberiete. Ja mám nastavené notifikácie na letenky do 500€ pre lety mimo Európy. Aj pri takomto nastavení sa stane, že mi za deň príde do telefónu 30 notifikácií. Niečo sú hlúposti, niečo zaujme. Pre slovenských a českých cestovateľov sú najzaujímavejšie rakúska Urlaubspiraten.at a nemecká Urlaubspiraten aplikácia, ktoré ponúkajú letenky z pre nás ľahko dostupných letísk.

4. Letenky z Facebooku

Čerešničkou na torte, ktorú som si nechal na záver, sú letenky z Facebooku. Ak nie ste hľadač leteniek, ktorý je ochotný stráviť za počítačom mnoho hodín, je to ďalší jednoduchý spôsob ako sa dostať k lacným letenkám. A dostane sa naozaj ku všetkým. Alebo žeby nie?

Facebook má veľmi veľa výhod, ale aj niekoľko nevýhod. Jednou z hlavných nevýhod je, že neviete, koľko mu bude trvať, kým na vašej nástenke zobrazí správu o letenke zo stránky, ktorú sledujete. Aspoň čiastočne sa to dá vyriešiť tým, že si stránku, ktorá vás zaujíma „liknete“ ,prihlásite sa na odber notifikácií a zaznačíte, že jej príspevky chcete vidieť ako prvé.

Takto máte zaručené, že sa k letenkám dostanete na Facebooku naozaj najrýchlejšie. Problém nastáva vtedy, keď ste na odbery prihlásený minimálne v 20 – 40 stránkach ako ja a denne vám príde kľudne aj 200 notifikácií o akciových a chybných letenkách. To už vás to naozaj musí baviť. V opačnom prípade vám to čoskoro prerastie cez hlavu a všetko vyhádžete preč.

Posledná otázka, ktorá nebola zodpovedaná, znie, koho sledovať? Chcel by som veľmi pekne poďakovať chalanom z cestujlevne.com. Síce o tom nevedia, no o hľadaní lacných leteniek ma naučili najviac a robia to dobre. Okrem toho, že viete sledovať ich web alebo facebook stránku, môžete sa prihlásiť aj na odber noviniek cez email alebo využiť aplikáciu pre Google Chrome. Tým sa snažia minimalizovať „škody“ spôsobené oneskoreným zobrazovaním správ. Ak už letenky nejaký čas sledujete, určite viete, že najmä pri tých chybových ide o minúty.

Tu by sa dalo skončiť a povedať, že už viac stránok sledovať nemusíte, lebo za Cestujlevne je naozaj veľká priepasť. Sú stránky a stránky. Niektoré to robia lepšie, iné horšie. Súdiť ich nebudem a ani nechcem, lebo aj Living by Traveling v súčasnosti na Facebooku komunikuje hlavne prostredníctvom lacných leteniek. Mám to v pláne zmeniť, no o tom inokedy. Je teda na vás, aby ste si vybrali také stránky, ktoré nezavádzajú, nespamujú s letenkami s odletom z nezmyselných destinácií a uvádzajú konečnú cenu leteniek aj so skrytými poplatkami – ak sú.

Okrem Cestujlevne sa oplatí sledovať napríklad stránku Pelipecky.sk. Je to stránka, ktorá patrí Pelikánu, no často sa vďaka nej dostanete k zaujímavým letenkám. Medzi tie najviac „likované“ patria stránky ako zaletsi.cz a Honzovy letenky. Keď nerátam oficiálnu stránku Pelikánu, najväčšou zo Slovenska je stránka Letenky za babku. V poslednej dobe investovali veľa úsilia, aby boli tam, kde sú teraz a postujú naozaj často. Ďalšie stránky, ktoré môžu zaujať, sú Akční letenky, JAKnaLetenky.cz, Kadetade – Letom svetom za pár eur, Tipy na levné letenky, Fly4Free.cz – nejen akční letenky, AZair, VLetenky, Flying Banana – cestuj za pár šupiek, Letenky.sk a mnohé iné. Ak chcete letenky vyhľadávať oplatí sa sledovať aj zahraničné stránky. Často sa vďaka nim dostanete ku letenkám, ktoré viete prispôsobiť potrebám slovenských a českých cestovateľov.

Na Facebooku nájdete aj veľa cestovateľských skupín, kde sa dá požiadať o radu, alebo objaviť ďalšie letenky. Spomenul by som „Lietame lacno po svete

KĎE EŠTE HĽADAŤ LETENKY?

Zdrojov a spôsobov ako môžete nájsť lacné letenky je samozrejme ešte oveľa viac. Na akciu alebo lacnú letenku vás vie občas upozorniť aj prihlásenie sa na odber noviniek prípadne cenový alarm na niektorom z vyhľadávačov.

Článok som sa snažil napísať tak, aby vám čo najviac pomohol a poradil pri hľadaní leteniek. Dostávať denne stovky notifikácií, z ktorých veľká časť nedáva žiaden zmysel, nie je pre každého. Najjednoduchší spôsob ako sa v dnešnej dobe dostať k tým najlacnejším, sú aplikácie a sociálne siete, ktoré z môjho pohľadu úplne pochovali RSS. Ak máte pocit, že tu niečo chýba alebo poznáte iné lepšie spôsoby ako sa dostať k lacným letenkám, prípadne sa chcete pochváliť so svojim úlovkom, tak mi napíšte. Rád sa dozviem niečo nové. Prajem vám veľa šťastných letov, nových zážitkov a úspechov pri hľadaní lacných leteniek.

Niekoľko tipov na záver

  • Aj expedia ponúka charterové letenky. Ak neviete kde, nájde ich v časti „charter flug„.
  • Pri prehliadaní stránok využite súkromné okno prehliadača alebo vymazávajte svoje cookies. To, že ceny leteniek navyšujú letecké spoločnosti, viete už určite dávno, no robí to napríklad aj Skyscanner.
  • Keď bude vyhľadávať akciové letenky na stránke Pelikánu, všimnite si, že na konci URL pre konkrétnu akciu nájdete buď „L-„ a nejaké číslo, alebo „G-„ a nejaké číslo. Zmenou týchto čísel sa viete dostať aj k akciám, ktoré momentálne na stránke nevidieť.

Diskusia